V Answear veríme, že podpora miestnej komunity a našej planéty je základom zodpovedného podnikania.

Chceme zostať verní našej vízii a cieľom, ktoré povedú k neustálemu rozvoju a zlepšovaniu stavu našej planéty a životného prostredia v nasledujúcich desaťročiach. Chceme aktívne pracovať v prospech miestnych komunít, podporovať mladé talenty a rozširovať program trvalo udržateľného rozvoja.

Ďakujeme našim zamestnancom a klientom, že nás každý deň motivujú k zmenám k lepšiemu.

1

Spoločenská zodpovednosť

Chceme rozvíjať spoločenskú zodpovednosť v každom aspekte nášho podnikania; medzi zamestnancami, zapájaním sa do charitatívnych iniciatív a podporou mladých talentov.

2

Pre planétu

Jedným z hlavných cieľov našej CSR stratégie je uvedomelá a zodpovedná výroba, a tým zníženie vplyvu odevného priemyslu na životné prostredie. Najväčšou výzvou je optimalizovať procesy a zaviesť riešenia, ktoré budú pre našu planétu najlepšie.

Recyklácia na prvom mieste

V roku 2020 sme zaviedli ekologické kartónové krabice, ktoré sa dajú opätovne použiť a recyklovať. Majú certifikát FSC.
Na výrobu fólií využívaných spoločnosťou Answear sa využíva až 80 % recyklovaného materiálu. Výrobcovia polybagov sú certifikovaní podľa modrého anjela (BLUE ANGEL). Ide o najstarší a najznámejší certifikát na svete, ktorý sa zameriava najmä na spracovanie surovín a výrobu výrobkov z hľadiska ich vplyvu na prírodné prostredie.

Materiály

Našu ponuku sme rozšírili o ekologické materiály - ľan, viskózu, organickú bavlnu, lyocel, tencel, modal, bambus a meďnaté vlákna.

Produkty šetrné k planéte

Viac ako 30 % nášho sortimentu tvoria produkty šetrné k planéte. Tieto produkty sú osobitne vyberané od našich dodávateľov pre zákazníkov, ktorí kladú väčší dôraz na etický alebo ekologický charakter výrobkov. Naša ponuka pravidelne rozširuje svoj sortiment o značky, oblečenie, topánky a doplnky šetrné k životnému prostrediu.

Vlastná výroba energie

V roku 2023 sme dokončili výstavbu novej fotovoltaickej inštalácie v našom centrálnom logistickom sklade v Kokotówe.

Táto investícia nie je len krokom smerom k udržateľnej budúcnosti, ale je aj súčasťou stratégie na zníženie prevádzkových nákladov prostredníctvom vlastnej výroby energie.

Žiadna kožušina

V roku 2020 sme získali certifikát “Značka bez kožušiny", ktorý prevádzkuje organizácia "Open Cages".

Úsporná výroba

V našej vlastnej značke bola zavedená úsporná výroba - umožňuje znížiť plytvanie prírodnými zdrojmi vrátane vody a elektrickej energie a tiež umožňuje racionálnu cenotvorbu a spravodlivý obchod.

Ekologické odosielanie

Všetky produkty zaradené do jednej objednávky sú doručené zákazníkovi v jednom balení - s cieľom minimalizovať uhlíkovú stopu a znižovať zbytočný odpad.

Obal, v ktorom objednávka prichádza, je vhodný na opätovné použitie. Zákazník ho môže jednoducho využiť ako obal na vrátenie produktov, ktoré vracia.

3

Wear&Share

Až 95 % oblečenia možno opätovne použiť alebo recyklovať. Darujte nám svoje nepotrebné oblečenie, my mu dáme druhý život a spoločne podporíme Nadáciu Ekopolis a jej projekt Sadíme budúcnosť, ktorého cieľom je vysádzať stromy po celej krajine. Každý kilogram sa počíta!

Opätovné využívanie oblečenia je oveľa rozumnejšie a ekologicky šetrnejšie než ich vyhadzovanie, a pripojenie sa ku kampani zároveň znamená pomáhať ekologickej iniciatíve Sadíme budúcnosť a sadiť stromy, ktoré majú skutočný vplyv na zlepšenie kvality ovzdušia.

Darované oblečenie sa využije až troma spôsobmi:

- recyklácia textílií (napríklad čistiace utierky alebo vysokokvalitný papier);
- uvedenie druhotného tovaru na trh. (Oblečenie sa bude predávať v mestách a krajinách, ktorých obyvatelia sú menej majetní a nemôžu si dovoliť kúpiť nové oblečenie);
- opätovné použitie. (Vlákna sa získavajú z oblečenia, ktoré už nie je vhodné na nosenie, alebo sa použijú na výrobu tlmiacich a izolačných materiálov v automobilovom priemysle, napr. na izoláciu automobilov).

Od začiatku kampane sa nám podarilo zhromaždiť viac ako 10 ton oblečenia.

Projekt prebieha na Slovensku a na zahraničných trhoch: Poľsko, Česká republika, Chorvátsko a Slovinsko. Boli by sme radi, aby sa projekt spustil vo všetkých krajinách.

Viac informácií o projekte nájdete na stránke.

4

Blízko k ľuďom

Zameriavame sa na iniciatívy, ktoré sa netýkajú len módy - organizujeme projekty, ktoré otvárajú cestu ku kariére mladým a talentovaným ľuďom alebo podporujú tých najmladších.

Podporujeme talenty

Projekty ako Súboj stylistov, Project Packshot a Graphics Master Design umožnili desiatkam snaživých stylistov, fotografov a grafických umelcov rozvíjať svoje schopnosti.

Charitatívne kampane

Každý rok sa naši zamestnanci angažujú v pomoci iným prostredníctvom účasti na vianočných a iných charitatívnych akciách. Napríklad organizovanie zbierky koláčov a kníh. V zbieraní finančných prostriedkov pre útulky pre zvieratá. V roku 2020 sme tiež vytvorili projekt Catch The Charity, vďaka ktorému sme dokázali podporiť najmladších z detských domovov.
https://standwithukraine.answear.sk/

5

To podstatné je vo vnútri

Projekt zameraný na podporu duševného zdravia a na fakt, že by sme mali venovať špeciálnu pozornosť tomu, čo je vnútri - v našich hlavách a psychike.

V rámci oslavy Svetového dňa duševného zdravia, ktorý pripadá na 10. októbra, sme vytvorili projekt s názvom „To podstatné je vo vnútri“. Jeho hlavným posolstvom bolo, že starostlivosť o duševné zdravie by mala byť tak prirodzená ako ranná hygiena. V spojení s Ligou za duševné zdravie sme neostali len pri slovách a vytvorili sme 6 pútavých edukačných videí zameraných na podporu duševného zdravia.

Viac sa dozviete na stránke projektu.

6

answear.LAB

GIRL POWER

Pomáháme tam, kde je to treba. V roku 2021 bol celý výťažok z predaja kolekcie "Girl Power" venovaný Karpatskej nadácii na podporu vzdelávania žien.

NO SHAME COALITION

V projekte NO SHAME KOALÍCIA sme sa zameriavali na problém zahanbovania žien v médiách. Spolu s poľskými médiámi sme sa postavili proti tomuto problému.

NO SHAME. NO FEAR.

Všetok zisk z kolekcie NO SHAME. NO FEAR., ktorej ambasádorkou sa stala poľsko-ukrajinská bojovníčka Sasha Sidorenko, bol venovaný na pomoc postihnutým vojnovým konfliktom na Ukrajine.

MAMY MOC

Myšlienka za touto sociálnou akciou bola podpora žien postihnutých násilím. Zorganizovali sme charitatívne podujatie, vďaka ktorému sme podporili nadáciu Feminoteka finančným príspevkom vo výške 20 000 PLN.

Copyright 2010-2024 ANSWEAR.sk

Pridajte sa k nám
a sledujte nás